Izobraževanje

Da Potapljaško društvo Murska Sobota največ pomena posveča varnemu potapljanju, kar udejanjamo predvsem preko izobraževanja, je razvidno tudi iz naše kadrovske strukture. V društvu imamo 5 inštruktorjev potapljanja, od tega dva z najvišjo možno kategorijo, inštruktorja potapljanja z NITROX potapljaškimi mešanicami, ki je tudi avtor pripadajočega učbenika pri Slovenski potapljaški zvezi, tri inštruktorje potapljanja otrok in dva inštruktorja nudenja prve pomoči s kisikom. Ob tem imamo kar 4 potapljače z najvišjo potapljaško kategorijo CMAS P4 in 10 potapljačev s kategorijami CMAS P3. Tako visoka usposobljenost je nedvomno posledica tega, da smo v društvu uspeli vzpostaviti okolje, ki vse člane vzpodbuja k nadaljnjemu izobraževanju. To pa je možno le tako, da izobraževanja ne povezujemo z lovom za titule in potapljaške čine, temveč kot nujno potrebno dejstvo, ki dviguje varnost posameznika in kolegov. Recept za to je relativno preprost. Izobraževanja morajo biti kvalitetna, s koristnimi vsebinami in organizirana v prijetnem ter prijateljskem vzdušju.


 
Nazaj